دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1469
تعداد نوشته ها : 8
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

تعمیر و تنظیمم آن توسط متخصص کار آزموده انجام شود. و از تعمیر و نگهداری آسانی نیز برخوردارند. عملکرد آن ها با هر دو برق تک فاز و سه فاز نیز قابل انجام است. قیمت پمپ سه فاز از پمپ یک فاز بیشتر است.از عوامل دیگر تاثیر گذار در قیمت پمپ کیفیت همه ی قطعات آن است.آب سرد یا آب گرم بودن کارواش صنعتی نیز در قیمت موثر است. این دستگاه دارای دو نمونه صنعتی، نیمه صنعتی است که هر یک دارای ساختار مختلفی می باشند. پمپ آب کارواش یا واترجت در مصارف خانگی و همچنین مصارف صنعتی کاربرد دارد. کارواش برتولینی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ در صنایع مختلفی مانند اتوماسیون صنعتی، کارخانه جات و حتی کشاورزی کاربرد دارد. پمپ پیستونی سری RX400 یکی از انواع آن محسوب می شود که در ادامه توضیح داده خواهد شد. یکی از پمپ های برند برتولینی، پمپ پیستونی می باشد که در چندین سری تولید می شود.


رایج ترین موارد فروش پمپ پیستونی آب برتولینی در کارواش های تجاری و صنعتی است. از جمله ی معروف ترین پمپ های تولیدی این شرکت، پمپ پیستونی برتولینی می باشد که در ادامه کاتالوگ پمپ پیستونی برتولینی نیز ارائه شده است. در انتخاب کنترلر آبیاری مهم ترین نکته تعداد ایستگاه مطلوب یا مورد انتظار کاربر می باشد. در کنار تجهیزات دستی نظافت و شستشوی خودرو، تجهیزات و دستگاه های اتوماتیک قرار دارند. نازل ها در یک کارواش دستی خانگی در انواع مختلف طراحی می شوند که متناسب با نوع آلودگی می توان نازل مناسب را انتخاب نمود. این پمپ ها اکثرا محصول کشورهای آلمان ، ایتالیا و چین است و به صورت یک پکیج کامل شامل شیلنگ ، سیم و یا تفنگ آب پاش عرضه می گردد. روغن را تعویض کنید و در شرایط رطوبت بالا تعویض روغن در فواصل کمتری صورت گیرد. در صورت نیاز تعویض شود. شکل پمپ پیستونی آب در این برند به گونه ایست که قابلیت اتصال به موتور را به دو صورت کوپل مستقیم و کوپل شاسی شده داراست. یکی از مهمترین تفاوت ها بین کارواش های صنعتی و خانگی در موتور دستگاه می باشد. موتور پمپ دستگاه وظیفه ایجاد آب با فشار بالا را بر عهده دارد بطوریکه آب به صورتی پر فشار از قسمت انتهایی شیلنگ (تفنگی) که دارای نازل است خارج می شود.


توصیه می شود نازل و پمپ از روی جدول مناسب انتخاب شوند. این مدل پمپ ها مناسب مواردی تا 5 بار می باشند. از دیگر کاربردهای این نوع پمپ می توان به مواردی نظیر: انواع مختلفی از کارواش ها، سمپاش پشت تراکتوری، سمپاش فرغونی و زنبه، شست و شوی معابر و جداول خیابان ها، خدمات شهری شهرداری، تزریق فشار قوی سیالات رقیق، تست لوله های گاز، آب و مخازن و همچنین پالایشگاه ها و انواع کارخانه ها اشاره نمود. در حالت کلی یک دستگاه کارواش از لحاظ منبع تغذیه به دو دسته اصلی تقسیم بندی می شود که از هر یک از آن ها می توان بر اساس مکان مدنظر و نوع آلودگی ها استفاده کرد. جهت جلوگیری از ورود آب به محفظه اصلی شیر اتوماتیک بایستی به حالت افقی به سر شیر آب که به صورت عمودی است نصب گردد. این سیستم های مه پاش را به صورت فیتینگی یا پیچی طراحی و اجرا می کنند.


در این نوع مه پاش به علت عدم استفاده از پمپ، آب با فشار کم (همان فشار آب شهری) از نازل عبور می کند و قطر ذرات خروجی زیاد است و دمای محیط حداکثر ۲ تا ۴ درجه خنکتر می شود. در حالیکه نازل بسیار کوچکتر از اندازه مناسب(با در نظر گرفتن جدول دبی و فشار پمپ) باشد نمی توان اجازه داد پمپ با فشار بیش از حد مجاز کار کند و جریان اضافی بای پس خواهد شد. احتیاط: پنج تنظیم (2) را پس از تنظیم با یک قطره چسب مخصوص لاک و مهر کنید تا افراد متفرقه آن را بدون اجازه دستکاری نکنند. می شود. برای تحقق این هدف نیازمند یک سیستم آبیاری قطره ای استاندارد وبا قطعات با کیفیت هستیم. این ابزار کاربردی باعث میشود تا بتوانید در مدت زمان کوتاهی، محیطهای مورد نظر خود را آبیاری کنید. یکی از بزرگترین مزایای سیستم آبیاری هوشمند، صرفه جویی در مصرف آب است.


https://abniro.com/misting-system-overall/

دسته ها :
سه شنبه هفدهم 3 1401


سوال اصلی تحقیق حاضر این است که تاثیر آموزش حسابداری و تجربه حسابرسی بر قضاوت حرفهای حسابرسان چگونه است؟ با مطالعهی کتابهای آموزش حسابداری، در زمان کوتاه اطلاعات بسیاری کسب میکنید و این موضوع به شما کمک مینماید تا فرصتهای شغلی بهتری به دست آورید؛ بنابراین بهتر است هر چه زودتر خرید کتاب آموزش حسابداری را در برنامه خود قرار دهید. ولی بین قضاوتهای حسابرسان دارای آموزش ضمن خدمت بالاو پایین در سطح موضوعات ساختار یافته تفاوت معنی داری وجود ندارد. نکته- در این جا منظور از نرم افزار حسابداری، نرم افزاری است که کدینگ و اسناد حسابداری در آن ثبت میشود و نه معنی عام نرم افزار حسابداری. تا به اینجای کار شما با مفاهیم کلی حسابداری انبار و روش های انبارداری در حسابداری و همچنین اصول حسابداری انبار آشنا شدید، اما همانطور که می دانید در دنیای امروز با پیشرفته کامپیوتر و دنیای نرمافزار و سختافزار بسیاری از کارها می تواند به صورت سیستماتیک و نرم افزاری انجام شود که حسابداری انبار هم با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از نرمافزارهای قدرتمند در این زمره قرار گرفته است. مسئولیت فروشنده در قبال مشکلات نرم افزاری که گاهی باعث از بین رفتن اطلاعات میگردد چیست؟ 


در صورتی که این امکان نیز وجود نداشت می توانید نظرات افراد را در سایت های معتبر حسابداری مشاهده و به آنها پیام دهید و نظرشان را بخواهید. امکانات نسخه های آزمایشی نرم افزارهای حسابداری معمولاً با امکانات نرم افزار اصلی یکسان است و فقط در برخی موارد مانند تعداد اسناد حسابداری قابل ثبت، تعداد شرکتها یا سال های مالی که می توانید تعریف کنید محدودیت دارند. کنترل دارائیها و بدهی های شرکت، کنترل اعتبارات و نقدینگی، کنترل ساختار سرمایه، کنترل موجودی و بهای تمام شده، کنترل کامل وضعیت مالی و مالیاتی شرکت، ردیابی و کنترل هزینه ها و طرح های افزایش بهره وری، کنترل تراز آزمایشی، تنظیم صورتهای مالی، تهیه گزارشات تحلیلی و توانایی تبدیل گزارشات به زبان عامیانه، تهیه گزاراشات سود و زیانی شرکت بصورت دوره ای، تنظیم گزارشات مورد نیاز هئیت مدیره و سهام داران، تهیه گزارشات درون سازمانی و برون سازمانی، تهیه و تنظیم بودجه سال های آتی ( مطابق سند چشم انداز شرکت )، کنترل سود و سرمایه شرکت، ارائه پیشنهادات موثر به هئیت مدیره، تجزیه و تحلیل طرح ها از نظر سود آوری، نظارت کلی بر مجموعه مالی شرکت، تعیین حسابرس شرکت و نظارت بر فعالیت های حسابرس و …

پکیج آموزشی حسابداری پیمانکاری بصورت کامل و جامع


معمولا همه نرم افزارها از ۶ ماه تا یک سال پس از خرید دارای پشتیبانی رایگان میباشند که این مورد باعث کاهش هزینه شرکت میگردد و اطمینان خاطر بیشتری برای خریدار به وجود میآورد. پس از یک بار چرخش عوامل از نوع واریماکس، همبستگی میان هر سوال با هر مولفه در بهترین حالت مشخص شد و براساس آن یازده مولفه: فاصله قدرت و اختیار، فردگرایی-جمعگرایی، کسب اطمینان-بلاتکلیفی، مردگرایی-زنگرایی (نابرابری جنسیتی)، عامگرایی-خاصگرایی، تجزیه-ترکیب، درونمحوری-برونمحوری، توالیزمانی-تقارنزمانی، اکتسابی-انتسابی، برابری-سلسله مراتبی، افق دید بلندمدت-کوتاهمدت (آیندهنگری) به عنوان مولفههای حسابداری فرهنگی، استخراج و انتخاب گردید. شرکتهای دیگری هم هستند که در محیط آزمایشی به شما دسترسی لازم را می دهند و می توانید از نرم افزار استفاده کنید. در صورت نیاز چند نفر و به کدام نرم افزار باید دسترسی داشته باشند؟ در ادامه ما به بررسی این سوالات و پاسخ به هر کدام می پردازیم، اما قبل از اینکه به بررسی سوالات و پاسخ هر کدام بپردازیم باید مطمئن شوید که ویژگیهای ضروری بهترین سیستم حسابداری را می شناسید. 5)حسابرس به احتمال زیاد باید ضعف های عمده در طرح سیستم کنترل های داخلی را به کدام شخص زیر گزارش کند ؟


آیا برای دریافت خدمات باید از سیستم و نرم افزار به دفتر مرکزی شرکت ارسال شود یا راه دیگری وجود دارد؟ در طراحی نرم افزار در نظر گرفته شده است و آیا نرم افزار ایراد خاصی ندارد؟ همینجاست که اهمیت شغل حسابداری در کسب و کارها و شرکتهای کوچک و بزرگ مشخص می شود. برای اینکه مشخص کنیم واکنش آمارهها به تغییرات ارقام بازده غیرعادی چگونه است، بهطور مصنوعی 5/0، 1، 2 و 3 درصد به بازده غیرعادی روز رویداد (روز صفر) اضافه کردیم. بهطور کلی در آمارههای T1تا T6، واریانس خطاهای پیشبینی براساس دادههای قبل از محدودهی رویداد برآورد میشود، اما در محاسبهی T7 و T8، تغییر در واریانس در محدودهی رویداد مورد توجه قرار میگیرد. ارائه صورتهای مالی میاندورهای که با هدف گزارشگری بهنگامتر اطلاعات انجام میشود، میتواند به شفافیت بیشتر بازار سرمایه منجر شده، از این طریق باعث تصمیمگیری مطلوبتر استفادهکنندگان گزارشهای مالی، از جمله سرمایهگذاران شود. 

دسته ها :
دوشنبه شانزدهم 12 1400

در این مقاله به بررسی معنی میزبانی وب‌سایت می‌پردازیم. میزبانی وب‌سایت بانام Web hosting نیز شناخته می‌شود.

برای درک این موضوع اگر به زبان ساده بخواهیم بیان کنیم، زمانی که شما قصد دارید به وب‌سایت خود را بر روی اینترنت قرار دهید باید از یک سرور میزبان استفاده کنید تا وب‌سایت خود را بر روی آن قرار داده که درنهایت برای همه قابل‌دیدن باشد.

برای انجام این کار دو روش وجود دارد؛ یکی استفاده از کامپیوتر شخصی و دیگری استفاده از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات میزبانی. در ادامه به بررسی هرکدام از این روش‌ها به‌طور مجزا می‌پردازیم.

درروش استفاده از کامپیوتر شخصی شما می‌توانید از کامپیوتر خود به‌عنوان یک سرور استفاده کنید، اما اگر هدف شما افزایش تعداد بازدیدکننده یا جلب ترافیک برای سایت می‌باشد، باید بدانید که استفاده از کامپیوتر شخصی چندان عاقلانه به نظر نمی‌رسد؛ که چندین دلیل هم برای اثبات آن وجود دارد که به شرح آن می‌پردازیم:

ویژگی‌های بهترین سرور اختصاصی برای کسب و کار شما

1.    برای اینکه وب‌سایت شما همیشه و در همه حال در دسترس باشد ضروری است که سیستم شما دائماً روشن و متصل به اینترنت باشد، چراکه به‌محض خاموش شدن کامپیوتر یا قطع اینترنت سایت شما دیگر در دسترس نخواهد بود.

2.    گاهی به علت عدم آشنایی شما با نرم‌افزارهای راه‌اندازی سرور این مسئله می‌تواند شما را به دردسر بیندازد، چراکه در صورت بروز اشکال و خرابی سرور که اصطلاحاً به آن downtime می‌گویند، رفع آن‌ها پیچیده خواهد بود.

3.    بهترین حالت اتصال به اینترنت اتصال از طریق یک مودم کابلی یا ارتباط با T_1 می‌باشد که مورد دوم وجود آن در دفاتر کار کوچک بسیار کمیاب است، اما بااین‌حال هردوی این‌ها پاسخگوی نیاز شما برای راه‌اندازی یک سایت نمی‌باشد، چراکه شما به سرعتی فراتر از این اتصالات نیازمندید.

به همین علت شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات میزبانی بهترین گزینه برای شرکت‌ها، ارگان‌ها و حتی افراد شخصی برای طراحی وب‌سایت می‌باشد. این شرکت‌ها به‌صورت ۲۴ ساعته به سرورهای برق متصل می‌باشند و قطعی اینترنت برای آن‌ها معنایی ندارد؛ مگر در شرایط اضطراری که برای آن وضعیت هم راه‌حل‌هایی از قبل تعیین‌شده است. تمامی این تمهیدات در سرورهای در خارج از ایران و در مجهزترین مرکز داده‌های دنیا قرار دارد.

در این سرورها یک فضای هارد بزرگ وجود دارد که به قطعات کوچک‌تری تقسیم‌شده تا با هزینه‌های کمتری در اختیار افراد مختلف قرار گیرد که در این حالت تعداد بی‌شماری سایت و وب‌سایت می‌تواند به‌طور هم‌زمان و مشترک از یک سرور میزبان استفاده کنند. البته این مشترک بودن معایبی نیز دارد که یکی از آن‌ها وجود سرویس‌های عمومی و اضافی نصب‌شده روی سرور مشترک است که باعث ایجاد کانال ورودی برای هکرها می‌باشد. البته برای سایت‌های مهم که حجم اطلاعاتی بالایی دارند و نیازمند امنیت و پایداری زیادی هستند از سرورهای مشترک استفاده نمی‌شود؛ چرا که انواع درخواست‌ها روی سرور، پایداری و سرعت آن‌ها را کم خواهد کرد.

در بررسی معنی میزبانی وب‌سایت باید به این نکته توجه داشت که سرور میزبان در کدام کشور و چه مرکز داده قرار دارد و ویژگی‌هایی چون امکانات امنیتی، استحکام بنای فیزیکی، پهنای باند، پیش‌بینی شرایط بحرانی مانند آتش‌سوزی، قطعی برق، زلزله و... توجه بسیاری داشت.

چگونگی استفاده از وب‌سایت میزبان

چگونگی استفاده از وب‌سایت میزبان به این صورت می‌باشد که شما ابتدا یک اکانت از میزبان موردنظر خود خریداری می‌کنید، سپس با دسترسی به یکی از بخش‌های سرور یک نام کاربری و رمزی را دریافت کرده که به‌وسیله آن می‌توانید به اکانت میزبانی خود متصل شوید و پس از اتصال و آپلود فایل‌هایتان می‌توانید وب‌سایت خود را در دسترس میلیون‌ها بازدیدکننده قرار دهید.

 

در این مطلب سعی کردیم تمامی حالت‌ها برای بررسی معنی میزبانی وب‌سایت را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم؛ در صورت داشتن اطلاعات بیشتر و مفید آن‌ها را با ما به اشتراک بگذارید.

دسته ها :
يکشنبه یازدهم 7 1400


ممکن است بخواهید برنامه‌ای را اجرا کنید که در اندروید موجود نیست. اما در بیشتر موارد، شما به سادگی می‌خواهید به نوعی از محیط دسکتاپ دسترسی پیدا کنید. شاید شما یک تبلت اندرویدی اضافی دارید که می‌خواهید آن را احیا کنید و باید بدانید که نصب لینوکس روی آن، راه خوبی برای این کار است. دستگاه‌های اندرویدی فعلی، دارای سخت‌افزاری ایده‌آل برای تجربه شبیه به رایانه شخصی هستند و نصب لینوکس یک راه عالی برای فعال کردن این امر است.

پیشنهاد می شود بخوانید: از چه اسکریپت هایی می توان روی هاست لینوکس استفاده کرد؟

البته ممکن است متوجه شوید وظایفی که می‌خواهید در لینوکس انجام دهید در اندروید هم نیز کار می‌کند. تنها مانعی که می‌تواند شما را متوقف کند، ممکن است انجام دادن چند کار همزمان با برنامه اندروید باشد. خوشبختانه این ویژگی‌ای است که بسیاری از دستگاه‌های اندرویدی مدرن با آخرین نسخه‌های سیستم عامل، از آن پشتیبانی می‌کنند.

برنامه شبیه ساز Limbo

این برنامه بسیار قدرتمند می‌باشد و کاربران با استفاده از آن می‌توانند ویندوز را در سیستم عامل اندرویدی خود نصب کنند، برای استفاده از برنامه Limbo پیشنهاد می‌شود از یک سخت‌افزار قوی استفاده کنید. این نرم‌افزار برنامه‌هایی که در قسمت دسکتاپ کامپیوتر وجود دارند را شبیه سازی می‌کند؛ اما متاسفانه راه‌اندازی ویندوز در برنامه Limbo بسیار وقت‌گیر است.

 

برنامه شبیه ساز‌ Debian

تعدادی برنامه و اسکریپت رایگان و غیر رایگان برای اندروید وجود دارد که به شما امکان می‌دهد Debian chroot را در دستگاه اندروید اجرا کنید.

این برنامه به وسیله نصب یک لایه سازگار باعث اجرا در محیط دسکتاپ می‌شود. این توزیع لینوکس به دلیل این که با یک ترمینال ارائه می‌شود که باعث می‌شود تا شما برنامه‌های نرم‌افزاری اضافی را نیز نصب نمایید. برای مثال اگر قصد نصب برنامه مرورگری و استفاده از آن بر اساس پایه فایرفاکس را دارید می‌توانید از دستورsudo apt-get install iceweasel  بهره ببرید.

برنامه Crossover برای اندروید

CrossOver یک لایه سازگاری مایکروسافت ویندوز است که برای لینوکس، macOS و سیستم عامل Chrome در دسترس است. این لایه سازگاری بسیاری از برنامه‌های مبتنی بر ویندوز را قادر می‌سازد تا بر روی سیستم عامل‌های لینوکس، macOS یا Chrome OS اجرا شوند.

این برنامه توسط CodeWeavers توسعه یافته است و بر اساس Wine، یک لایه سازگار منبع باز ویندوز است. CodeWeavers کد منبع Wine را اصلاح می‌کند، وصله‌های سازگاری را اعمال می‌کند، ابزارهای پیکربندی را که کاربر پسندتر هستند، اضافه می‌کند، همچنین اسکریپت‌های نصب خودکار و پشتیبانی فنی ارائه می‌دهد.

برنامه‌های چند وظیفه‌ای (مالتی تسکینگ)

با زدن دکمه‌های Alt-Tab یا انتخاب Task View می‌توانید برنامه‌ها را مشاهده و انتخاب کنید، اگر می‌خواهید چند برنامه را به طور همزمان استفاده کنید می‌توانید با گرفتن پنجره بالا برنامه و کنار کشیدن آن‌ها از این توانایی استفاده بکنید

نحوه نصب توزیع‌های لینوکس روی دستگاه‌های اندرویدی

اولین کار روت کردن یک دستگاه اندرویدی است، بسته به مدل هرگوشی فرآیند روت کردن متفاوت است اما پس از روت شدن دستگاه، اکنون به سه برنامه نیاز دارید؛

§       VNC Viewer

§       BusyBox

§       Linux Deploy

 

در ابتدا  با نصب برنامه‌های BusyBox، امکان دسترسی به فرمان‌های نرم‌افزار لینوکس داده می‌شود. پس از آن برنامه Linux Deploy  را باز کرده سپس باید مطمئن شد که به روت دسترسی دارید. یک منو در اختیار دارید که می‌توانید توزیع لینوکس خود را انتخاب کرده که می‌تواند کالی لینوکس و یا دبیان و یا غیره باشد.

با تکان دادن اسکرول به سمت پایین می‌توانید محیط دسکتاپ خود را تغییر بدهید. برای مطمئن شدن از رابط گرافیکی برای کار خود می‌توانید، تیک Enable را در قسمت GUI بزنید.

اکنون برای نصب و استفاده از نرم‌افزار‌های بیشتر باید ترمینال را در این سیستم باز کنید که از دستورات زیر می‌توان استفاده کرد:

 

 •  Apt-get install libreoffice  برای  LibreOffice
 •  Apt-get install iceweasel برای    Firefox
 • Apt-getinstall idle  برای PythonIdle
 •   Apt-get install gimpبرای GIMP
 •  Apt-get install nautilus-dropbox برای DropBox
 •  Apt-get install software-center برای AppStore

دستورات دیگری نیز برای این کار وجود دارد اما این دستور یکی از راحت‌ترین دستور‌ها است که برای شروع، بسیار مناسب است.

دسته ها :
چهارشنبه هفتم 7 1400

در مدت کمتر از یک ماه موارد جدید کرونا در نپال یک هزار و دویست برابر شده است. هند به کانون اصلی اوج گیری بیماری کووید ۱۹ در جهان تبدیل شده است. کشور‌های همسایه هند نیز از شیوع این بیماری در همسایگی خود در امان نبوده اند. نپال یکی از کشور‌های همسایه هند است که به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته است. روز گذشته بالاترین تعداد موارد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ از زمان شروع این بیماری در نپال ثبت شد.

مراکز درمانی و بیمارستانی نپال که منابع و تجهیزات کافی در اختیار ندارند بیش از توان وظرفیت خود با بیماران کرونایی مواجه شده اند. روز گذشته نتایج تست کرونای پنج عضو پارلمان نپال نیز مثبت شد. موارد ابتلا به کووید ۱۹ در نپال روز به روز در حال افزایش است. شماری از کوهنوردانی که در نپال هستند از این کشور تخلیه شده اند آن هم پس از آنکه در یکی از پایگاه‌های کوهستانی مواردی از کرونا مشاهده شد.

کریستی لو استاوت خبرنگار شبکه در این خصوص گفت: سازمان جهانی بهداشت درباره افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ در جنوب شرق آسیا هشدار داده است. البته همچنان هند کانون موج جدید کرونا در این منطقه است. مسئولان یونیسف نیز درباره شیوع شدید کووید ۱۹ در این منطقه هشدار داده اند. به گفته جرج لاری آجی مدیر منطقه‌ای یونیسف در جنوب آسیا، موج جدید و مرگبار کرونا در این منطقه همه را تهدید می‌کند و ممکن است این موج بیماری سبب از بین رفتن دستاورد‌های جهانی شود که به سختی در مقابله با بیماری همه گیر کوید- ۱۹ به دست آمده است.

از اواسط ماه آوریل تاکنون، میانگین هفتگی موارد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در نپال به میزان یک هزار و دویست درصد افزایش یافته است. صلیب سرخ هشدار داده است که احتمال دارد در آینده نزدیک، شیوع کرونا در نپال نیز وضعی همانند هند پیدا کند.

دسته ها :
شنبه هجدهم 2 1400


در مقابل اگر فشار آب بیش از میزان مورد نیاز باشد می تواند سبب آسیب دیدگی و تخریب سطح گردد. با توجه به افزایش آب مصرفی بر روی کرهی زمین و با بالا رفتن جمعیت و کاهش منابع آب موجود دانشمندان و متخصصان راهکارهای متعددی برای ان در نظر گرفته و ارائه دادهاند که بسیار پرکاربرد بوده و به وسیلههای متعدد قصد دارند که این راهکارها را به تمام مردم ارائه دهند.یکی از این راهکارها تایمر دیجیتال آب است.در بیشتر نقاط ایران به خصوص کشورهای اروپایی که از نظر فرهنگی هم پیشرفت بیشتری داشتهاند به وسیلهی تایمر دیجیتال آب موجود را مدیریت میکنند و برای ان برنامهریزی کردهاند تا از افزایش مصرف آب جلوگیری کنند این امر نیز موجب بهبود رشد گیاهان و تولید محصول بیشتر و با کیفیتتر میشود.آبیاری اتوماتیک یا اتوماسیون یک نوع آبیاری است که مقدار اب مصرفی گیاهان و مقدار زمان ان برای رشد با استفاده از اتوماسیون کنترل میشود به عبارتی هم از مصرف بیش از حد اب جلوگیری میشود و هم گیاهی شادابتر پرورش خواهید داد. قابلیت اتصال به سنسورهای مختلفی مثل سنسور باران و یا رطوبت خاک را دارد. اما یک نوع دیگر از کارواش ها کارواش صنعتی می باشد، همانگونه که از اسم این کارواش ها نیز مشخص است این کارواش ها برای صنایع کاربرد دارد، البته باید توجه داشت که این کارواش ها به دو صورت می باشد، دسته ی اول کارواش صنعتی کوپله ی فابریک می باشد که به صورت پکیج و به صورت وارداتی وارد کشور می شود ولی قیمت این پکیج کارواش قیمت بالای می باشد، نوع دیگر از این کارواش های صنعتی کارواش های کوپله ی فابریک شرکت جامکو صنعت می باشد که در این نوع از کارواش های صنعتی پمپ کارواش به یک الکتروموتور متصل شده و الکتروپمپ کارواش از طریق متصل کننده هایی به شاسی وصل شده و که شاسی دارای چرخ می باشد، بعد از اتصال به شاسی متعلقات دستگگاه مانند شیلنگ و لانسر به دستگاه متصل شده و کارواش صنعتی کوپله شده ی داخل مونتاژ می گردد.

مصرف کنندگان حرفه ای، پمپ کارواش با فشار آب بالا می خرند تا کار بیشتری در طول روز انجام دهد. پمپ کارواش صنعتی در مدل های متنوع و با ویژگی های مختلف تولید شده و به دلیل همین تنوع، کاربرد های وسیعی در صنایع مربوطه دارد. ۴٫این کارواش فشار قوی اولین کارواش آب گرم صنعتی بابدنه کاملا استیل میباشد. برای اینکه متوجه شوید در کدام شرکت کیفیت تولید پمپ کارواش صنعتی بالاتر می باشد حتماً بررسی کنید که آن شرکت محصولات خودش را تحت چه لایسنسی تولید میکند. شما باید سعی کنید مناسب ترین قیمت را برای محصولات با کیفیتی که خریداری می کنید پرداخت نمایید. قیمت واترجت صنعتی چگونه تعیین می شود؟ البته پمپ کارواش صنعتی در انواع مختلفی وجود دارد و شما باید بر اساس کاربردهای آنها و همچنین عملکرد های مختلفی که در گذشته از خودشان نشان دادهاند بهترین آنها را برای مجموعه خودتان انتخاب کنید. PSI فشاری که موتور وارد می کند را نشان می دهد. 1. وقتی خانه نیستید گلها و باغچهی شما را آبیاری کند. البته در حالت کلی معمولاً های کارواش صنعتی را از لحاظ کارکرد و عملکرد به دو دسته تقسیم می کنند که عبارتند از پمپ جابجایی مثبت و پمپ سانتریفیوژ که دارای انواع مختلف با اسم های مختلفی هم هستند.در دسته پمپ های جابجایی مثبت از پمپ کارواش صنعتی میتوانیم مهمترین آنها را پمپ رفت و برگشتی با پیستون، پمپ دیافراگمی، پمپ شیمیایی، پمپ مگنتی، دوزینگ پمپ و لوپ پمپ بدانیم.

در زمینه پمپ های سانتریفیوژی از پمپ کارواش صنعتی هم می توانیم پمپ آب و فاضلاب و پمپ خودمکش، پمپ سانتریفیوژ عمودی، بامپ سانتریفیوژ چند طبقهای و … در تمامی رده های مختلف دستگاه کارواش صنعتی امکان تنظیم و کنترل فشار با توجه به نوع عملیات، جنس سطح، نوع و شدت آلودگی وجود دارد. کارواش های کوچکتر از موتورهای متحرک استفاده می کنند. یکی از پر کاربردترین پمپ کارواش های مخصوص سطح از 2 نازل روتاری (دوار) استفاده می کند. پمپ: اکثر پمپ های به کار رفته در کارواش های خانگی به صورت پمپ محوری هستند که کیفیت متوسطی دارند. شما برای خرید پمپ کارواش صنعتی باید به سراغ مجموعه هایی بروید که هم از اصالت برخوردار باشند و هم کیفیت کار آنها بسیار مناسب باشد. احتمالاً شما هم میدانید که در بسیاری از کارواش ها برای شستشوی خودروها از پمپ کارواش صنعتی استفاده می شود. دستگاههای کارواش صنعتی آب گرم: همانند دستگاههای آب سرد، کارواش آب گرم نیز به انجام عملیات سنگین نظافتی در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار میگیرند. شیوه عملکرد پمپ کارواش صنعتی به این گونه است که انرژی مکانیکی را به آب انتقال می دهد و با این عمل باعث بالا رفتن فشار آب می شود.

کدام از این پمپ ها یی که در لینک 

https://iran-pump.com/hunter/

 نامبرده می توانند در شرایط خاصی مورد استفاده قرار بگیرند که شما باید بر اساس آن شرایط و کاربردی که خودتان از پمپ انتظار دارید نسبت به خرید آنها اقدام کنید. پمپ اینتر پمپ ایتالیا و پمپ برتولینی ایتالیا ، البته بدون شک برای شما هم علاوه بر کیفیت قیمت محصولات از اهمیت بالایی برخوردار است. کارایی بالا، کیفیت عالی و قیمت ارزان 3 عامل اصلی موفقیت این برندها به شمار می روند. بعضی از این تجهیزات بصورت کاردکی یا تیغه ای و بعضی دیگر بصورت دوار یا متغیر هستند. پمپ پیستونی کارواش اینترپمپ WS151 پمپ های پلانجری یا پیستونی فشار بالا در جنس های متنوع از جمله چدن، استنلس استیل و … CP قدرت پاک کنندگی: این حاصلضرب GPM در PSI است و قدرت پاک کنندگی کلی یک کارواش را نشان می دهد. طی هفتههای اخیر مسوولان صنفی کشور بارها به بسته بودن واحدهای صنفی و فعالیت بانکها و سازمان امور مالیاتی و غیره با توجه به شرایط اقتصادی سخت اصناف انتقاد کردهاند و در نهایت اتاق اصناف به ستاد ملی کرونا پیشنهاد داد که مشاغل گروه ۲ که بیشترین واحدهای صنفی را شامل میشود، در شرایط قرمز نیز با تشدید پروتکلها مجاز به فعالیت باشند.

دسته ها :
شنبه هجدهم 2 1400

عبداللهی از این پس سرپرست تیم فوتبال استقلال خواهد بود.

با حکم احمد مددی، مدیرعامل استقلال، نصرالله عبداللهی به عنوان سرپرست تیم فوتبال استقلال انتخاب شد.

همچنین با حکم مددی، فرزاد مجیدی نیز به عنوان کمک سرپرست تیم فوتبال استقلال منصوب شد.

دسته ها :
دوشنبه هجدهم 12 1399
مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی سرقتِ «قرارداد دارسی» از آرشیو این مرکز را تکذیب و با انتشار تصاویری اعلام کرد که این سند تاریخی در این مرکز موجود است.
                          «قرارداد دارسی» سرقت شده بود؟

 

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، در روزها گذشته شائبه به سرقت رفتن قرارداد دارسی در اخباری غیررسمی مطرح شده بود اما عبدالحسین مسلمی ـ معاون اشاعه اطلاعات کتابخانه مجلس ـ آن را تکذیب کرد و در این‌باره توضیح داد: اخبار منتشرشده مبنی بر سرقت یا مفقودی قرارداد دارسی صحت نداشته و سواد این قرارداد در آرشیو مرکز اسناد مجلس موجود است. البته از ابتدا اصل سند در اختیار مرکز اسناد مجلس نبوده است. متاسفانه در سال‌های گذشته بی‌توجهی زیادی نسبت به آرشیو مرکز اسناد مجلس شده که همین امر باعث سوء برداشت تعدادی از پژوهشگران محترم در پیگیری دسترسی به برخی از اسناد شده است.

او گفت: بی‌توجهی مدیران سابق مرکز اسناد باعث این سوء برداشت‌ها شده است.

روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی تصاویر زیر را با عنوان سواد قرارداد دارسی که هم‌اینک در آرشیو این مرکز نگهداری می‌شود، منتشر کرده است:

 

قرارداد یا امتیازنامه دارسی در سال ۱۹۰۱ میلادی برابر با سال۱۲۸۰ خورشیدی با دولت وقت ایران (مظفرالدین شاه قاجار) امضا شد تا امتیاز اکتشاف و استخراج نفت را به یک شرکت انگلیسی (ویلیام دارسی) واگذار کند. براساس اسناد تاریخی، این قرارداد امتیاز استخراج و بهره‌برداری از نفت در سراسر ایران را به استثنای ایالات شمالی شامل آذربایجان، گیلان، مازندران، خراسان و استرآباد به مدت ۶۰ سال به دارسی واگذار کرد. این شرکت متعهد شده بود سالانه مبلغ ۲۰ هزار پوند انگلیس وجه نقد و معادل همین مبلغ از سهام شرکت و نیز ۱۶ درصد از منافع خالص خود را به دولت ایران بپردازد.

 

دارسی در سال ۱۹۰۸ در مسجدسلیمان به نفت رسید. اما بدتعهدی این شرکت انگلیسی سبب شد دولت ایران (رضا شاه) در سال ۱۹۳۳ این قرارداد را دیگر به رسمیت نشناسد و آن امتیازنامه لغو شود. با شکایت دارسی به دادگاه لاهه، ایران و این شرکت توافق‌نامه دیگری امضا کردند که به تصویب و تأیید مجلس شورای ملی نیز رسید و سهم ایران را از فروش نفت مقداری بیشتر از قبل کرد و اعتبار آن نیز تا ۳۲ سال بعد تمدید شد. مخالفان معتقد بودند این امتیازنامه نفت ایران را برای دهه‌ها به استعمار گرفته بود.

این امتیازنامه با ملی شدن صنعت نفت ایران باطل شد. دارسی تا سال ۱۹۵۱ نزدیک به ۶۰۰ میلیون دلار سود به‌دست آورد و ۷۰۰ میلیون دلار مالیات نصیب دولت انگلیس کرد و دولت ایران در مجموع ۳۱۰ میلیون دلار حق امتیاز دریافت کرد.

 

مسلمی، معاون اشاعه اطلاعات کتابخانه مجلس همچنین اظهار کرد: امسال به همت کارشناسان زحمت‌کش مرکز اسناد مجلس، برای اولین بار رف‌خوانی منابع اسنادی انجام شد و برخی از اسناد که سابقاً مفقود شده بود، در این اقدام به پوشه‌های اولیه خود برگردانده شد. امروز مجموعه مرکز اسناد با دقت تمام نسبت به حفظ و نگهداری از منابع اسنادی اعم از منابع مکتوب، دیداری و شنیداری اهتمام ویژه دارد.

او اضافه کرد: باوجود تمام محدودیت‌ها تاکنون بیش از ۹۰ درصد اسناد سازماندهی و شماره‌گذاری شده است. همچنین بیش از ۸۰ درصد اسناد موجود در کلیه مخازن، اسکن شده و تا خرداد ۱۴۰۰ کلیه اسناد مرکز اسناد مجلس ساماندهی و دیجیتال‌سازی خواهد شد. این در حالی است که در سالیان گذشته کمتر از پنج‌درصد اسناد اسکن شده بود.

این نخستین‌بار نیست که از سرقت و یا مفقود شدن آثاری از مرکز اسناد مجلس حرف می‌شود. در دهه ۸۰ سرقت و یا فقدان برخی اسناد از مجلس علنی می‌شود، از جمله سرقت وصیت‌نامه سیاسی دکتر مظفر بقایی ـ بنیانگذار جبهه ملی ایران ـ در زمان حکومت دکتر مصدق از صندوق ویژه و یا خروج برخی کتاب‌ها و تابلوهای نفیس. یا مثلا در سال ۹۳ خبر داده می‌شود که اسناد ملی شدن صنعت نفت که در حقیقت اسناد مذاکرات کمیسیون نفت مجلس شورای ملی در سال‌های ۲۹ تا ۳۲ بوده و در طول ۶۱ سال گذشته از سرنوشت آن اطلاعی در دست نبود و مفقودی حساب می‌شد، در گنجینه خطی کتابخانه مجلس پیدا شده است.

علی ططری ـ مدیر وقت مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی ـ در سال ۹۳ همچنین اشاره‌ای دارد به مفقود شدن برخی اسناد مهم دیگر کشور از جمله فرمان مشروطه.

دسته ها :
دوشنبه هجدهم 12 1399

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان همدان از شناسایی و پذیرش ۷۲ کودک کار از ابتدای امسال تاکنون در این استان خبر داد.

زهره بختیاری معاون امور اجتماعی بهزیستی استان همدان درنشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان بااشاره به اینکه ۷۲ کودک کار از ابتدای امسال تاکنون شناسایی وپذیرش شده اند، بیان کرد: از این تعداد، ۶۸ مورد پسر و ۴ مورد دختر هستند.

او با بیان اینکه در بین این کودکان، هیچ موردی از ابتلاء به کرونا گزارش نشده است ودر خصوص حمایت‌های صورت گرفته از این کودکان نیز گفت: بیشتر حمایت‌هایمان در قالب برنامه‌های آموزشی است و مرکز اقامتی ۲۴ ساعته در استان همدان نداریم چرا که کودکان کار در درون خانواده‌ها زندگی می‌کنند و به آن‌ها کمک معیشتی می‌شود.

بختیاری با بیان اینکه به همین منظور، یک مرکز به صورت روزانه در شهرستان همدان فعالیت دارد، عنوان کرد: بخشی از برنامه‌های حمایتی وآموزشی مختص خانواده‌های این کودکان بوده و رشد محور است.

او یادآور شد: در این برنامه‌ها تمام ابعاد زندگی کودک کار مدنظر است و بحث‌های خودمراقبتی، تربیتی، اجتماعی، معنوی و روانی  در این برنامه‌ها گنجانده شده و بسته‌های غذایی نیز تاکنون با همکاری خیرین بین خانواده‌های آنان توزیع شده است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان همدان به اقدامات صورت گرفته در جهت مقابله با درگیری کودکان کار با ویروس کرونا اشاره کرد و ابراز داشت: در این زمینه بسته‌های بهداشتی در دو نوبت در ماه بین کودکان کار شناسایی شده، توزیع شده است.

دسته ها :
دوشنبه هجدهم 12 1399
X